دسته‌بندی نشده

حواله یوآن به چین : چگونگی دریافت و ارسال حواله ارزی چین

یکی از روش‌های انتقال ارزش و سرمایه، حواله ارزی است. حواله ارزی نوعی دستور پرداخت می‌باشد که به وسیله‌ آن، یک فرد از کشور خود می‌تواند به یک شخص حقیقی یا حقوقی در کشوری دیگر، مبلغی را ارسال کند. این کار به دوام روابط تجاری و مالی کشورها رونق بخشیده و یکی از  ضروریات صادرات و واردات به حساب می‌آید. همان‌طور که می‌دانید تجارت و مسافرت بین کشورهای آسیایی، همچون کشور چین که روابط اقتصادی فراوانی با ایران دارد، در طول سال به دفعات صورت می‌گیرد. در این مقاله قصد داریم درباره‌ی حواله‌ی یوآن به چین و روش‌های انجام این کار بپردازیم.

روش‌های حواله یوآن به چین

چین از جمله کشورهای آسیایی است که از گذشته تا کنون روابط تجاری خود با ایران را حفظ کرده‌است و ما همواره شاهد خرید و فروش کالاهای چینی در بازارهای کشورمان هستیم. این مبادلات مکرر کالا بین دو کشور، ضرورت حواله ارزی به چین را مشخص می‌سازد. از آن‌جایی که در روابط کشور ما با چین مشکلی وجود ارسال حواله ارزی به این کشور چندان دشوار نیست. به‌طور کلی، روش‌های مختلفی برای حواله یوآن به چین وجود دارد که هر کدام از آن‌ها با توجه به ضرورت و صلاح کار برگزیده می‌شوند. در ادامه به معرفی انواع روش‌های حواله یوآن به استفاده‌ی این روش‌ها در ایران می‌پردازیم.

حواله وسترن یونیون

حواله‌ی وسترن یونیون یکی از سریع‌ترین روش‌های انتقال حواله است. با در دست داشتن شعب بی‌شمار در کشورهای مختلف و با فراهم‌سازی روش‌های آسان انتقال حواله ازطریق صرافی‌ها، حتی تلفن‌های همراه، در سطح جهانی بسیار محبوب است. این روش معمولا برای مواردی که زمان ارسال حواله محدود و مهم است، استفاده می‌شود. این روش نسبت به روش‌های دیگر ارسال حواله کارمزد بالاتری داشته و حتی ممکن است تا 100 درصد از مبلغ حواله، صرف کارمزد آن شود.

 حواله یوآن به چین از طریق وسترن یونیون

برای ارسال حواله از طریق وسترن یونیون، فرد فرستنده باید کامل ، میزان مبلغ و گاها نام بانک و مقصد را بداند. با مراجعه به یکی از شعب وسترن یونیون که معمولا در فروشگاه‌های مختلف غذا یافت می‌شوند، این اطلاعات را درج کرده و کد 12 رقمی را دریافت کند. پس از آن فرد به راحتی می‌تواند با مراجعه به یکی از این شعب در کشور مقصد و با ارائه کد و اطلاعات مربوطه، نسبت به دریافت پول اقدام کند.

متاسفانه از آن‌جایی که هیچ شعبه‌ای برای وسترن یونیون در ایران وجود ندارد، نمی‌توان از این روش برای  حواله‌ی ارزی از جمله حواله یوآن به چین، استفاده نمود. امید است در آینده با برچیده‌شدن تحریم‌ها و توسعه روش‌های انتقال حواله در کشورمان، به کیفیت و سرعت انتقال حواله‌های ارزی افزوده شود.

حواله داخلی

از دیگر روش‌های حواله‌ی یوآن به چین، حواله‌ی این ارز می‌باشد. بدین معنا که؛ انتقال حواله از یکی از بانک‌های موجود در کشور چین انجام می‌گیرد. حواله‌ی داخلی جزو روش‌های فوری انتقال ارز محسوب می‌شود و نگرانی‌ها و حواشی انتقال حواله؛ همچون بلوکه شدن و معلق ماندن ارز در حساب مربوطه وجود ندارد.

حواله داخلی یوآن به چین

در این روش می بایست در یکی از بانک‌های چین افتتاح کرده و یا از حساب‌های بانکی صرافی‌های معتبر داخلی استفاده کنید که طبیعتا باید مبلغی به عنوان دستمزد به این موسسات پرداخت شود. هرچه مبلغ حواله‌ی شما بیشتر باشد، کارمزد کمتری برای حواله‌ی داخلی می‌پردازید.

 در دست داشتن شماره حساب بانکی گیرنده، حقیقی باشد یا حقوقی، ضروری بوده و در روند این روش، مطابقت آن با بانک مربوطه انجام خواهد شد.

حواله پی پال

پی پال یک سیستم پرداخت الکترونیکی بین‌المللی معتبر و توانمند است، که امکان پرداخت و انتقال حواله‌های ارزی آنی و آنلاین را فراهم کرده‌است. این شرکت تازه تاسیس که در زمینه‌ی تجارت الکترونیکی فعالیت می‌کند، با روش‌های نوین و خلاقانه به پرداخت‌های اینترنتی، امنیت و راحتی بیشتری بخشیده‌است.

حواله یوآن به چین از طریق یی پال

از آن‌جایی‌که پی پال یک شرکت آمریکایی است و به دلیل تحریم‌ها اجازه فعالیت در ایران را ندارد، امکان استفاده از آن در کشور ما وجود ندارد. برای بهره‌گیری از خدمات گوناگون پی پال، می‌بایست IP کشور دیگری به جز ایران در آن ثبت شود.

بیشتر بخوانید: اخذ ویزا چین : آشنایی با انواع ویزای چین و نحوه اخذ

حواله سوئیفت

حواله سوئیفت نوعی دستور پرداخت است، که به واسطه‌ی کشورهای متصل به شبکه سوئیفت انجام می‌گیرد. منظور از شبکه سوئیفت درواقع بانک‌های موجود در کشورهای مختلف هستند، که ارتباط با یکدیگر در این شبکه حضور دارند.

 یکی از ارسال یوآن از این طریق، کارمزد مناسب آن است، زیرا کارمزد حواله سوئیفت باتوجه به فاصله دو کشور و روابط آن‌ها تعیین شده و از آن‌جایی که فاصله چین و ایران نسبتا کم است، حواله یوآن از این طریق به‌صرفه است. از طرف دیگر در این روش، شما مقدار کارمزد را بین خود و فرد گیرنده تقسیم کنید تا از ضررهای مالی جلوگیری کنید.

 حواله یوآن به چین

حواله از طریق سوئیفت به کمک کدهای سوئیفت انجام می‌شود. این کد که معمولا بین 8 الی 11 کاراکتر دارد، حاوی اطلاعاتی مانند بانک فرستنده، بانک گیرنده و شعبه آن است. یکی از مزیت‌های دیگر ارسال حواله از این راه، امنیت بالای آن است. درصورت بروز هر نوع ایراد و عدم مطابقت اطلاعات طرفین، مبلغ حواله به حساب شخص فرستنده باز می‌گردد. اگر قصد دارید، از مزایای حواله‌ی سوئیفت شوید، می‌توانید با داشتن مدارک و اطلاعات مربوطه از طریق صرافی‌ها و موسسات مالی معتبر اقدام کنید.

حواله یوآن به چین از طریق ریا

همان‌طور که گفته شد؛ در حواله ریا مشابه وسترن یونیون برای انتقال حواله ارزی ضرورتی به حساب بانکی بین‌المللی نیست که مزیت بزرگی برای این حوالجات آنلاین محسوب می‌شود. از آن‌جا که ریا نیز یک شرکت آمریکایی است، متاسفانه در حال حاضر امکان برخورداری از خدمات و مزایای آن برای ما در ایران وجود ندارد.

در پایان لازم به ذکر است که تجارت، الفبای خاص خود را داشته و برای از ضررهای هنگفتی که به دلیل ناآگاهی به وجود می‌آیند باید از متخصصان این کار کمک بازرگانی بالازاده با داشتن شعب فعال در کشور چین، بهترین راهنما بری حواله یوآن به چین و سایر اقدامات تجاری شما به حساب می‌آید.